Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
BİLGİ İŞLEM D. BŞK. 
ANA SAYFA
Duyuru / Doküman
Genel Bilgiler
Bilgi İşlem Dairesinin Vizyonu

Üniversitelerin bulunduğu yörenin özelliklerini dikkate alarak yöredeki kamu ve özel kuruluşlara bilimsel düzeyde rehberlik yapılması gerektiği düşüncesini gözetilerek akademik çalışmalar esnasında ulusal ve uluslar arası düzeyde gerekli erişmek için iletişim desteği sağlamak suretiyle üniversitenin modüler bir bilgi sistemine kavuşmasını sağlamaktır.


Misyonumuz

Modüler bir bilgi sisteminin verimli olması için yöntem belirlemek, teknolojideki gelişmeleri takip ederek akademisyenlerin, öğrencilerin ve personelin gelişen teknolojiden istifade etmelerine katkı sağlamak, bilgi sistemleri çalışanları arasında bilgi paylaşımını sağlamak , çalışanlar arasında ekip çalışması ruhunun geliştirilmek, çalışanlar ile hizmet verdiği kullanıcılar arasında hızlı iletişim sağlamak ve kesintisiz bir hizmet sunmak, çalışanların analitik düşünmesini sağlamaktır.

 

Personel Çalışma Prensipleri

Bilgi İşlem Dairesi çalışmalarını KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ esaslarına göre yürütmeye çalışmaktadır. Bu yönetim sisteminin temelini PUKO döngüsü oluşturmaktadır.

Bunu açacak olursak;

1-     Çalışmalar önceden planlanacaktır.

2-     Planlanan bu çalışmaların uygulanması yapılacaktır.

3-     Bu uygulamaların sonuçları kontrol edilecektir.

4-     Uygulama sonuçlarında istenmeyenler için önlem alınacak ve istenmeyen olumsuzlukların tekrarlanması önlenecektir.

Kalite Yönetim Sisteminde her türlü hizmetin istatistiği yapılır. Neticeleri matematiksel büyüklüklerle ifade edilir. Yani analitik düşünce temelinde çalışmalar yapılır ve hizmet verilir. Çalışanlar arasında görev dağılımı yapılır. Çalışanlar mutlaka norm kadro esasına göre teşkilat şemasına yerleştirilir. Çalışan her kademedeki personel için “ GÖREV TANIMI FORMU” tanzim edilir. Bu görev tanımı formu o ünvanda işe başlayan her personele hemen tebliğ ettirilerek görevleri yazılı olarak bildirilir. Bu şekilde ilgili görev ve sorumlulukları yazılı olarak bildirilmiş olur.

Bilgi İşlem Merkezi, üniversite için en yeni servisleri, akademik ve idari birimlerin kullanımlarını gözönüne alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Modern bir anlayış içerisinde olan Bilgi İşlem Merkezi aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır:

  • Yerel ağ ve İnternet'e erişim sağlayan hızlı (Gigabit) Yerel Ağ Bağlantısı(LAN); Kablosuz erişim noktaları ile üniversitenin her yerinden erişim sağlama. 
  • Ana bilgisayar işlemleri; öğrenci ve üniversite personeli için e-Posta ve web alan işlemleri, Kütüphane içi arama ve e-kayıt için çeşitli veritabanı işlemleri, eğitim ve araştırma için etkileşimli Linux hesapları.
  • Öğrenciler için araştırma ve internete erişim sağlayan bilgisayar laboratuvarları
  • Üniversite bilgisayarlarına yazılımsal/donanımsal onarım imkanı sunan teknik servis hizmeti
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

EUA Üyelik Logosu
GAÜN Diploma Eki
Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
ALO GÜVENLİK | 317 1717
Tasarım ~ GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu