Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 
ANA SAYFA
Duyuru / Doküman
SELF-ACCESS CENTER17 Şubat 2016
Atölye / Laboratuvar
Bilgisayarlı Dil LaboratuvarıMini sinema SalonuÇok Amaçlı Salon
Genel Bilgiler

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

 

Gaziantep Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi (İngilizce), Mimarlık Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği, Fen- Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı öğrencilerine zorunlu İngilizce Hazırlık eğitiminin sağlanmasından sorumludur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine isteğe bağlı İngilizce Hazırlık eğitimi de okulumuz tarafından sağlanır. Ayrıca Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine Teknik İngilizce; Tıp Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine Mesleki İngilizce dersleri de Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından verilmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Yüksek Okulu, Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 1. sınıf öğrencilerine servis dersleri yüksekokulumuz tarafından uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. YDYO, zorunlu İngilizce Hazırlık eğitimini Avrupa Ortak Dil Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak modüler sistem ile verir. Bu modüller aşağıdaki gibidir;

TEMEL DÜZEY

A1 BAŞLANGIÇ

A2 TEMEL

BAĞIMSIZ DÜZEY

B1 ORTA

B2 ÜST ORTA

B2+ ALT İLERİ

YETKİN DÜZEY

C1 İLERİ

Yüksekokulumuzda Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine uluslararası standartlara uygun İngilizce öğretimi sunulmaktadır. Öğretim programında dört temel dil becerisini (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) kullanmaya yönelik etkinliklere yer verilmektedir.

Yıl Sonu Değerlendirmesi: Geçme/Kalma Durumu

1.grup: Fakülte eğitimlerinde eğitimlerini İngilizce dili üzerine alacak olan (İngilizce Öğretmenliği ve İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 70'tir.

2.grup: Fakülte eğitimlerinde derslerini yüzde yüz İngilizce dilinde alarak eğitimlerine devam edecek olan (Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi (İngilizce) öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 65'tir.

3.grup: : Fakülte/Yüksekokul eğitimlerinde derslerini yüzde 30 İngilizce dilinde, kalanı Türkçe dilinde alacak olan İ.İ.B.F. öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 60 tır.

 

  •  

 

  • • Yüksekokulumuz, alanında uzman 100’e yakın öğretim elemanıyla profesyonel İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Deneyim ve dinamizmi bünyesinde harmanlayan yüksekokulumuz öğretim elemanlarının birçoğu akademik kariyerlerini yüksek lisans ve doktora programları ile devam ettirmektedirler. Yrd. Doç. Dr. Emrah CİNKARA yönetimindeki yüksekokulumuz akademik personelinin mesleki anlamda ilerlemelerini desteklemek amacıyla birçok öğretim elemanının yurtdışı ve yurt içi hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılımlarını teşvik etmektedir.

 

 Hazırlık sınıfı öğrencileri için bireysel çalışma alanına ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

 

SELF ACCESS CENTER

HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ İCİN

 

Uzaktan eğitim programıyla verilen YDBI 100; YDBI 101; YDBI 200 ve 102 kodlu İngilizce derslerinin ydyoue.gantep.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

 

 

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

EUA Üyelik Logosu
GAÜN Diploma Eki
Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
ALO GÜVENLİK | 317 1717
Tasarım ~ GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu