Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
GAZİANTEP EĞİTİM FAKÜLTESİ 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
Taziye 31 Aralık 2016
Vefat 06 Aralık 2016
Genel Bilgiler
Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Eğitim Fakültesi 14.02.2002 tarihinde kurulmuştur.

 

Gaziantep Eğitim Fakültesinin Vizyonu
Eğitimle ilgili yaptığı araştırmalarla ulusal ve uluslararası arenada adından söz ettiren ve eğitim alanındaki gelişmelere yön veren, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı güçlü bir eğitim fakültesi olmak.

Gaziantep Eğitim Fakültesinin Misyonu
• 21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere ve bilgi toplumunun lideri olma potansiyeline sahip öğretmenler, yöneticiler ve uzmanlar yetiştirmek.
• Eğitim alanındaki gelişmeleri yakından izleyen, bu gelişmeleri etkili bir şekilde okuyabilen, kuram ve uygulamayı bütünleştiren, bilimsel ve etik standartları benimsemiş, eğitimle ilgili gelişmeler doğrultusunda kendini sürekli yenileyen, ulusal ve uluslararası proje ve çalışmalarda yer alabilen öğretim elemanlarıyla ve ülkemizin gerçeklerine uygun, nesnel ölçütlere göre düzenlenmiş eğitim programlarıyla öğrencilere hizmet vermek,
• Öğrencilerin bir arada çalışabildiği, takım ruhunun oluşmasına olanak tanıyan, sorumluluk almayı, problem çözmeyi ve öğrenmeyi öğreten ve en son teknolojik gelişmelere göre düzenlenmiş etkili öğrenme ortamları sağlamak,
• Adalet ve bilimselliği kendine rehber edinen, öğretim elemanlarının araştırma yapmaları ve mesleki açıdan kendilerini geliştirebilmeleri için gereken olanakları sağlayan, güçlü bir kurum kültürüne ve iletişime sahip bir fakülte olmak.

 

Fakülte bünyesinde Eğitim Bilimleri, Türkçe Eğitimi, İlköğretim, Yabancı Diller Eğitimi, Güzel Sanatlar Eğitimi ile Özel Eğitim  Bölümleri mevcuttur.

 

Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Danışma Anabilim Dalı, Türkçe Eğitimi  Bölümü Türkçe  Öğretmenliği ile İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği Anabilim dallarında lisans öğretimi  verilmektedir.

 

Eğitim Bilimleri Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimi, İlköğretim Bölümü Matematikte yüksek lisans ve doktora, Sınıf Öğretmenliğinde ve Yabancı Diller Bölümünde yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

 

Ayrıca, Gaziantep Eğitim Fakültemizde,   Pedagojik Formasyon Sertifika Programı uygulanmaktadır.

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu