Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
GAZİANTEP EĞİTİM FAKÜLTESİ 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
ÖNEMLİ DUYURU 30 Ocak 2015
Genel Bilgiler

Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Eğitim Fakültesi 14.02.2002 tarihinde kurulmuştur.  Fakültenin temel amacı örgün eğitimin her kademesi için nitelikli öğretmenler ve eğitimciler yetiştirmektir. Eğitim Fakültesi'nde verilen kuramsal ve uygulamalı öğretim etkinlikleri aracılığı ile öğretmen adaylarının bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, yorumlayan, eleştirebilen, görev ve sorumluluk alabilen, fikir üretebilen, kendine güvenen, yeniliklere açık bireyler olmaları ve Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolu esas alınarak  en iyi şekilde  yetişmeleri  amaçlanmaktadır.

 

Fakülte bünyesinde Eğitim Bilimleri, Türkçe Eğitimi, İlköğretim, Yabancı Diller Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Güzel Sanatlar Eğitimi, Özel Eğitim ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi  Bölümleri mevcuttur.

 

Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Danışma Anabilim Dalı, Türkçe Eğitimi  Bölümü Türkçe  Öğretmenliği ile İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği Anabilim dallarında lisans öğretimi  verilmektedir.

 

Eğitim Bilimleri Bölümünde, yüksek lisans ve doktora eğitimi, İlköğretim Bölümü Matematik, Sınıf Öğretmenliğinde ve Yabancı Diller Bölümünde yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

 

Ayrıca, Fakültemizde fakülte mezunlarına Pedagojik Formasyon Sertifika Programı uygulanmaktadır.

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu