Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
SUMMER SCHOOL CLASSROOMS 09 Haziran 2017
SELF-ACCESS CENTER 17 Şubat 2016
ÖĞRENCİ REHBERİ 06 Mart 2014
FAALİYET RAPORU 18 Şubat 2014
Atölye / Laboratuvar
Bilgisayarlı Dil LaboratuvarıMini sinema SalonuÇok Amaçlı Salon
Genel Bilgiler

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Gaziantep Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu üniversitemiz öğrencilerine yabancı dil eğitiminin verilmesi amacıyla kurulmuştur. Ayrıca Mühendislik Fakültesi öğrencilerine teknik İngilizce, Tıp Fakültesi ve Turizm Otelcilik Yüksek Okulu öğrencilerine mesleki İngilizce dersleri de Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından verilmektedir. Zorunlu olan İngilizce hazırlık eğitimine ek olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Yüksek Okulu, Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Okulu ve Mühendislik Fakültesi 1. sınıf öğrencilerine servis dersleri yüksekokulumuz tarafından verilmektedir.

YDYO, dil eğitimini Avrupa Ortak Dil Çerçevesi’ne (CEF) uygun olarak modüler sistem ile verir. Bu modüller aşağıdaki gibidir;

TEMEL DÜZEY

A1 BAŞLANGIÇ

A2 TEMEL

BAĞIMSIZ DÜZEY

B1 ORTA

B2 ÜST ORTA

B2+ ALT İLERİ

YETKİN DÜZEY

C1 İLERİ

Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine uluslararası standartlara uygun İngilizce öğretimi sunulmaktadır. Öğretim programında dört temel dil becerisini (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) kullanamaya yönelik etkinliklere yer verilmektedir.

Yıl Sonu Değerlendirmesi: Geçme/Kalma Durumu

1.grup: Fakülte eğitimlerinde eğitimlerini İngilizce dili üzerine alacak olan (İngilizce Öğretmenliği ve İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 70 tir.

2.grup: Fakülte eğitimlerinde derslerini 100 İngilizce dilinde alarak eğitimlerine devam edecek olan (Mühendislik Fakültesi,Mimarlık Fakültesi,Tıp Fakültesi (İngilizce) öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 65 tir.

3.grup: Fakülte/Yüksekokul eğitimlerinde derslerini 30 İngilizce dilinde, kalanı Türkçe dilinde alacak olan (Tıp Fakültesi (Türkçe), İ.İ.B.F, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri için) Hazırlık sınıfı başarı notu 60 tır.

  • 2010-2011 öğretim yılından itibaren, yüksekokulumuz her sene başarılı olan 20 öğrenciyi hem aldıkları genel dil eğitimini pekiştirmek hem de farklı bir kültürü yakından tanımalarını sağlamak amacıyla dört haftalık programla İrlanda’ya göndermektedir. Öğrencinin yol, konaklama ve eğitim masrafları üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır. Öğrenciler bu program sonunda tüm Avrupa’da geçerli sertifikalar almaktadır.

  • Yüksekokulumuz, alanında uzman 100’e yakın öğretim elemanıyla profesyonel İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Deneyim ve dinamizmi bünyesinde harmanlayan yüksekokulumuz öğretim elemanlarının birçoğu akademik kariyerlerini yüksek lisans ve doktora programları ile devam ettirmektedirler. Y. Doç. Dr. Emrah CİNKARA yönetimindeki yüksekokulumuz akademik personelini mesleki anlamda ilerlemelerini desteklemek amacıyla İngiltere başta olmak üzere birçok yurtdışı ve yurt içi hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılımlarını sağlamaktadır.

  • . Türk ve yabancı hocalarımızın koordine ettiği haftalık konuşma becerileri derslerinin yanı sıra, öğrencilerimizin sosyal ve dil becerilerinin bir arada geliştirilmesine yönelik konuşma kulüpleri (conversation clubs), change your çevre ve benzeri çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Bu tür faaliyetler aracılığıyla öğrencilerimiz sosyal etkinlikler kapsamında eğlenirken dil becerilerini de gerçek ortam içerisinde geliştirme olanağı bulmaktadırlar.

 Hazırlık sınıfı öğrencileri için bireysel çalışma alanına ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

SELF ACCESS CENTER

HAZIRLIK

ÖĞRENCİLERİ İCİN

 

 

 

 

 

Uzaktan eğitim programıyla verilen YDBI 100; YDBI 101; YDBI 200 ve 102 kodlu İngilizce derslerinin ydyoue.gantep.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

 

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu