Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
YAZ OKULU 09 Haziran 2017
Genel Bilgiler

Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 1989 yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak açılmış, bu sürede Ebelik ve Hemşirelik Bölümü olmak üzere iki bölümde hizmet vermiştir.

1996 yılında Yükseköğretim Kurumu ile Sağlık Yüksek Okullarının faaliyete geçirilmesi ile ilgili protokol imzalanmıştır.  Bu protokol ile 1997 de Sağlık Yüksekokulu Ebelik ve Hemşirelik Bölümüne öğrenci alınmıştır. Öğretim elemanı eksikliği nedeniyle 1999-2009 yılları arasında Ebelik Bölümünde eğitime ara verilmiştir.

5 Eylül 2009 tarih ve 27340 sayılı  Resmi Gazetede yayınlanan kararla Sağlık Yüksekokulu kapatılarak Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurulmuştur.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde, Hemşirelik, Ebelik, Solunum Terapistliği, Beslenme ve Diyetetik ve Sağlık Yönetimi bölümleri yer almaktadır. Şu anda Hemşirelik ve Ebelik Bölümü olmak üzere iki bölümde eğitime devam edilmektedir. Ancak açık olan Solunum Terapistliği, Beslenme ve Diyetetik ve Sağlık Yönetimi Bölümlerine henüz öğrenci alınmaya başlanmamıştır.

Amacımız, bilimsel gelişmeleri takip edebilen, toplumun sağlık gereksinimlerine yanıt verebilen, etik ilkelere duyarlı, etkili iletişim, problem çözme ve araştırma becerilerine sahip, değişim yaratabilen, insan haklarına saygılı, otonomi sahibi, lider, uluslararası bakım verebilecek nitelikte profesyoneller ve eğiticiler yetiştirmektir.

 

Ayrıca, öğrencileri, öğretim elemanları, eğitim programları ve araştırmaları ile bir model oluşturabilen, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen, dünya standartlarında rekabet edilecek düzeyde, mezunları tüm sağlık sektörlerinde öncelikle istihdam edilen lider bir eğitim ve uygulama kurumu olmak hedefimizdir.

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu