Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
TIP FAKÜLTESİ 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
AKTS KREDİLERİ 11 Mayıs 2015
ROTASYONLAR HK. 28 Ağustos 2013
Genel Bilgiler
 

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi 3389 sayılı kanunla 27.6.1987 tarihinde kurulmuş ve 1988-1989 döneminde eğitim-öğretime başlamıştır. 2000-2001 eğitim-öğretim yılından itibaren entegre sisteme geçilmiş olup, 2001-2002 eğitim-öğretim yılından itibaren ise zorunlu hazırlık sınıfı okutulmaya başlanmıştır. 2010 eğitim-öğretim yılında İngilizce Tıp Programı açılmıştır. Tıp Fakültesinde eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı hariç 6 yıldır. Temel amacı mesleki ve bilimsel yönden yeterli ve sağlam karakterli öğrenciler yetiştirmek olan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak ve onunla yarışmak için Atatürk ilkelerini rehber edinir.

MİSYONUMUZ
Evrensel değerler çerçevesinde, yüksek düzeyde kaliteli eğitim verebilen, nitelikli bilimsel araştırma ve yayın yapabilen, öğrenciler tarafından öncelikli olarak tercih edilen, uluslararası düzeyde saygın bir kuruluş olarak kamuoyu ve bölgemizde saygınlığı olan bir Tıp Fakültesi olarak tanınmaktır.

VİZYONUMUZ
Kaliteli bir eğitim ve öğretim yaparak kamu kurumlarında ve üniversitelerde aranan mezunlar vermek; ülkenin sağlık sorunlarına çözüm bulacak araştırmalar yapmak, yaratıcı ve özgün bilgileri içeren uluslararası düzeyde yayınlar yapmak.


                         
PORTAL Bizi Takip Et
GAÜN TIP PORTAL 
Bizi Takip Edin. TargetKomitelerGaziantep Medical Journal
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu