Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
ETİK HAFTASINI KUTLADIK
12 July 2016 14:20:22
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından 25-31 Mayıs arasında kutlanan ‘‘ Etik Haftası’’ düzenlenen programla kutlandı.
İslahiye Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen Programa Yüksekokul akademik ve idari personellerinin yanı sıra Yüksekokul öğrencileri katıldı.
Yüksekokul Part-time Öğretim görevlisi Deniz EKER’in koordine ettiği ve Yüksekokul Laborant öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen programdan sonra Yüksekokul Sekreteri Uzm. Bilal ERDOĞAN tarafından da Etik İlkeleri konulu konferans verildi.
Programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ait bilgiler ve şiirler okundu.
Yüksekokul Sekreteri Uzm. Bilal ERDOĞAN yaptığı konuşmada “Etik; ahlâk üzerinde düşünebilme etkinliği ve ahlak felsefesidir. Herkesin işini ve görevini insanlığın yararı doğrultusunda en iyi şekilde, doğru ve tam olarak yapması ve kimseye zarar vermemesi etiğin temel alanıdır. Etik, insanın yaptıklarından vicdanî bir sorumluluk alması ve kendini içsel olarak mutlu hissetmesidir. Ahlak yöresel, etik evrenseldir ve evrensel kabul gören kurallar” olduğunu ve “Etiğin ahlaki değerleri inceleyen Günlük hayatta ve kamu hizmetinin sunumu esnasında karşılaşacağınız ahlaki belirsizliklerde veya etik ikilemlerde vicdanınız kılavuzumuz olması gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti; Yaptığınız iş içinize sinsin ve özellikle kul hakkına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak etiğin kurucusu Aristoteles olarak biliniyor ama İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed (SAV) bir Hadisi Şerifte “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim” buyurur. Bu nedenle Hz. Muhammed ve onun yolunda ilerleyen Mevlana, Yunus emre ve Pir Sultan Abdal gibi büyük değerlerimiz bizlere daima etik davranışlar sergileyerek insanlığa örnek olmuşlardır” dedi.
Konferans’tan sonra öğrenciler toplu halde halay çekerek etik haftasını kutladı.
Laborant öğrencisi Hatice ÖZTÜRK “Bende tüm insanlığın etik haftasını kutluyorum güzel bir program oldu. Arkadaşlarıma ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Yüksekokul Müdür V. Öğ.Gör. İ.Halil KORKMAZ konuyla igili şunları söyledi, “25-31 Mayıs Etik Haftasını kutladık. Güzel bir program oldu. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum” Dedi.


Images

Design ~GAUN WebTeam