Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
ARFALI'DA AÇIKHAVA EĞİTİMİ
12 July 2016 13:49:15
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Akademik yılında Toplumsal Duyarlılık Projelerinden olan Sağlıklı Yaşam, Afet ve Deprem Bilinci ve Temizlik ve Hijyen Projeleri kapsamında hedef kitle seçilen İslahiye İlçesine bağlı ve Yüksekokula komşu Arfalı Köyü İlkokulu ziyaret edilerek 23 Nisan kutlamaları kapsamında ortak etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Açıkhava eğitimi yapıldı.
İslahiye Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık, İşletme Yönetimi, Lojistik Programı TDP öğrencileri ve TDP danışmanları ile birlikte hedef kitle seçilen ilçeye 5 km. uzaklıktaki Arfalı Köyü ziyaretinde TDP ekibini köy muhtarı Emel KEPİR, Köy Azaları, Arfalı Köyü İlkokulu Müdürü Halil ÖNER ve Arfalı Köyü köylüleri karşıladı.
Arfalı Köyü ziyaretinde Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ, Proje danışmanı Uzm. Bilal ERDOĞAN, 50 Proje öğrencisi, İslahiye Milli Eğitim Müdürü H.İbrahim DEMİRTAŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÖZDEMİR ile Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel BROJE hazır bulundu.
Arfalı Köyü İlkokulu öğrencilerine, Köy muhtarı ve Okul Müdürüne hediye takdimi yapıldı.
Köy ziyaretinde düzenlenen etkinliklerde Proje danışmanları eşliğinde Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencileri köy halkına ve öğrencilere seminer verdiler. 23 Nisan Programı çerçevesine öğrenciler günün anlam ve önemine ait şiirler söyleyip, türküler okuyup hep birlikte halay çektiler. Gün boyu süren etkinlikler çerçevesinde İslahiye Meslek Yüksekokulu TDP öğrencileri hocaları eşliğinde Arfalı Köyü halkı ve öğrencilerine bilinçlendirme çalışması yaptılar
Arfalı Köyü Muhtarlığı ortaklığında projede görev alan 50 öğrenci ve personele köy usulü yemek ikram edildi. İMYO tarafından da Arfalı Köyü Ortaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve halka çikolata, pasta ve meyve suyu ikramı yapıldı.
Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ konuyla ilgili şunları söyledi. “TDP kapsamında Arfalı Köyü ziyaret edilerek gün boyu köyde birçok etkinlik düzenledik. Projemizin uygulanmasında hem yüksekokul öğrencilerimiz, hem Arfalı köyü öğrencileri ve halkında büyük bir memnuniyet yaşandı. Proje danışmanları eşliğinde öğrencilerimiz 4 seminer verdi. Öğrencilerimiz ve Akademik personelin ve sponsorların katkılarıyla birçok hediyenin yanısıra okul kütüphanesine kitap bağışında bulunduk. Emeği geçen proje danışmanlarına ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim DEMİRTAŞ ise şunları söyledi: “GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından TDP kapsamında düzenlenen projelerle Üniversite köy buluşması gerçekleşti. Böyle çalışmalar güzel şeyler. Yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.
TDP Koordinatörü Bilal ERDOĞAN ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi. “Proje öğrencilerine, Yüksekokul Müdürümüze ve TDP’yi ilk kez hayata geçiren Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. M.Yavuz COŞKUN’a çok teşekkür ediyorum, öğrencilerimiz TDP ile kendilerine olan özgüvenlerini ortaya çıkarıp mutlu oluyorlar, hedef kitle mutlu oluyor ve toplumla bütünleşme oluyor” dedi.
Arfalı Köyü Muhtarı Emel KEPİR ise; Yüksekokul hocalarına çok teşekkür ediyorum, adeta köyümüzde bayram havası vardı, öğrenciler ve köy halkımız programı çok sevdik, böyle etkinliklerin sık sık yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.
Etkiniğe katılanlar toplu halde halay çekip hatıra fotoğrafı çektirildi.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında yapılan eğitim ulusal basında geniş yer aldı.

Images

Design ~GAUN WebTeam