Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
HATAY MKÜ'DE KONGREYE KATILARAK ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETTİK
04 June 2015 11:31:05
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Türkiye’de Sosyo Ekonomik Dönüşümler ve Gençliğin Bakışı alt başlıklı Yönetimden Siyasete Öğrenci Kongresi düzenlendi.

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören ve iki oturum şeklinde gerçekleşen kongreye 30 öğrenci ile katılarak Üniversitemizi temsil ettik.

Türkiye’nin dış siyasetinin önemli kısmını oluşturan Kıbrıs sorunu, Türkiye-AB ilişkileri gibi konular gençlerin yorumlarıyla ve çözüm öneriyle masaya yatırıldı.

Düzenlenen Kongrede GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi 1. Sınıf öğrencisi İlknur KORKMAZ Yönetimden Personel Yönetimine konulu sunum yaptı.

Öğrenciler kongre sonunda Hatay turu yaparak tarihi ve turistik yerleri gezme imkanı buldular.

Düzenlenen Kongreye Gaziantep Üniversitesi İslahiye MYO Muhasebe ve Vergi Bölümü Öğrencilerinin yanısıra Öğ.Gör. Halim GÖK ve Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN katılarak öğrencilere refakat etti.

Kongre öncesi konuşma yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü olarak göreve geldikleri günden bu yana öğrenci odaklı bir yönetim politikası izleyeceklerini ve bu politikayı da bahar dönemindeki etkinliklerle hayata geçirdiklerini belirtti. Üniversitede birçok etkinlik düzenlendiğini söyleyen Prof. Dr. Eren, bunların çoğunun öğrenci gruplarınca yapıldığını vurguladı. Kendilerinin öğrencilere her zaman destek olmaya gayret ettiklerini aktaran Eren, “Öğrencilerimiz arasından hiçbir ayrım gözetmedik.” dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Yakup Bulut ise, akademik düzeyde birçok etkinliğe katıldığını aktardığı konuşmasında, “Öğrencilerin düzenlemiş olduğu etkinlikte bulunmak, onların düşüncelerini ve fikirlerini paylaşmak, onların bu işte ‘biz de varız’ demesinin heyecanı içerisinde yer almak ayrı bir mutluluk verdiğini.” Söyleyerek konuşmasını şöyle devam ettirdi. “ Davetimize icabet ederek gelen Çukurova Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi öğrenci ve yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri Mutlu Kurtoğlu da kongreyi düzenlerken kendilerine destek olan bütün paydaşlara teşekkür etti.

Daha sonra öğrencilerin konuşmacı olduğu ve farklı üniversitelerden konukların katkı yaptığı oturumlara geçildi. Öğrenciler, AB-Türkiye İlişkilerinde Kıbrıs Sorunu, AB-Türkiye Hukuku, AB-Türkiye İlişkilerinde Ermeni Sorunu ve Yerel Yönetimler gibi konularda konuşma yaptılar.

3. Oturum oturum başkanı Doç.Dr. Şafak KAYPAK tarafından yapıldı. KAYPAK kongreye katılanlara teşekkür ederek Yerel Yönetimlerin çok önemli olduğunu belirtti. Öğrencilere 15 dakika süre vererek konuşmalarını yapmaları istedi. GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi 1. Sınıf öğrencisi İlknur KORMAZ’da oturumda yaptığı konuşmada Personel Yönetiminin önemini anlattı. “ İdeal personel yönetimi şeffaf, nitelikli ve adil, mesleki etik kurallarına uygun, insan haklarına saygılı, insan odaklı ve daima doğruluğu temel ilke edinmiş bir personel yönetimiyle başarının sağlanacağını aksi taktirde personel yönetiminde başarının sağlanamayacağını dile getirerek kurum ve kuruluşlar, Üniversiteler, Yerel yönetimler ve kısaca personel çalıştıran tüm kuruluşlar personel yönetiminde çağdaş, demokratik ve günümüz koşullarına uygun yönetim sisteminde ısrarcı olarak başarıyı yakalamalıdırlar, yoksa aile şirketleriyle ve ahbap çavuş ilişkileriyle personel yönetimi olmaz” diyerek MKÜ Üniversitesi yetkililerine kendilerini davet ettikleri için ve Gaziantep Üniversitesine de Kongreye katılımlarını sağladıkları için teşekkür etti.

Kongre sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken kongrede sunum yapan öğrencilere MKÜ tarafından hediye verildi. Kongre Başkanı Prof. Dr. Yakup BULUT’a Gaziantep Üniversitesi adına İslahiye MYO Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN hediye takdim etti.

GAÜN İslahiye MYO Md. Yrd.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ Kongrede sunum yapan İşletme yönetimi öğrencisi İlknur KORKMAZ’ı tebrik etti. Başarılarının devamını diledi.

Images

Design ~GAUN WebTeam