Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
Yurtdışı Hizmetleri

Üniversitemiz ile Suriye Halep Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Halep`te Türkçe Öğretim Merkezi kurulmuştur. Söz konusu merkezde üniversitemiz öğretim görevlileri görev yapmakta olup, burada Türkçe öğrenmek isteyen Suriye vatandaşlarına Türkçe eğitim verilmektedir.

    Yurt dışına yönelik olarak ayrıca, başta Avrupa devletlerindeki üniversiteler olmak üzere çeşitli üniversiteler ile ortak bilimsel nitelikli toplantılar düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra bazı öğretim elemanlarımız uygulama ve araştırma yapmak, bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla yurt dışında çeşitli üniversitelerde görevlendirilmektedir.

    Üniversitemiz Erasmus Programları çerçevesinde çok sayıda yabancı üniversite ile ikili sözleşmeler yapmış, öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin bu hizmetlerden yararlanabilmeleri için gerekli alt yapı ve bilgi ağını oluşturmuştur. Ayrıntı bilgi için Erasmus/AB Ofisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

    Erasmus haricinde, Gaziantep Üniversitesi Amerika'da bulunan Murray State Üniversitesi ile karşılıklı dayanışma, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve program geliştirme üzerine, özel bir protokole imza atmıştır. Ayrıca Almanya'daki kardeş şehrimiz Duisburg ile yapılan yardımlaşma ve dayanışma protokolü çerçevesinde, Duisburg Üniversitesi ile de eğitim alanında işbirliği yapılması konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Ayrıca Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Mevlana Değişim Programı'nın hayata geçirilmesi ile birlikte üniversitemiz Mevlana Kurum Koordinatörlüğü kurulmuştur ve Uluslararası İlişkiler Ofisinde hizmet vermektedir.

Detaylı Bilgi için : mevlana.gantep.edu.tr

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

EUA Üyelik Logosu
GAÜN Diploma Eki
Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
ALO GÜVENLİK | 317 1717
Tasarım ~ GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu