TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİK

02 Haziran 2017 / 12:14:00
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Yüksekokulumuz Veterinerlik Bölümü 2. sınıf öğrencileri İslahiye’de bulunan Büyükbaş Hayvan Çitfliklerine teknik gezi düzenledi.
İslahiye Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Saglık Programı örencileri Veteriner Hekim Yusuf YILDIZGİL koordinatörlüğünde ve Öğr. Gör. İzzettin GÜLER gözetiminde düzenlenen gezide Örtülü Köyündeki modern inek çiftlikleri ziyaret edilerek öğrencilerin bilgi ve deneyimlerinin artırılması hedeflendi.
Örtülü köyünde bulunan İnek Çiftliklerine Veteriner Hekim Yusuf YILDIZGİL tarafından öğrencilere uygulamalı hayvan ırkları tanıtıldı, Hayvan hastalıkları ve muayene ve kontrolleri ile gebelik muayeneleri ayrıntılı olarak anlatıldı. Ayrıca süt sağım üniteleri gezildi.
İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci teknik gezi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Hayvancılık sektöründe değişimler ve gelişimler geleceğimiz adına çok önemli. Sahada çalışacak Veterinerlik Bölümü öğrencilerimizi bölgede bulunan çiftliklerini ziyaret edip bilgi ve deneyimlerini artırarak sahaya hazırlıyoruz” dedi.
Öğrenciler yapılan teknik geziden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Resimler