GENÇLERDE BAŞARI VE MOTİVASYON KONFERANSI

17 Mayıs 2016 / 10:48:19
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu akademik faaliyetler kapsamında Yüksekokul öğrencilerine yönelik konferans düzenlendi.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Yavuz tarafından İslahiye Meslek Yüksekokulu’nda “Gençlerde Eğitim, Başarı ve Motivasyon” konulu konferansta öğrencilere geleceğe yönelik tavsiyelerde bulundu.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki konferansa Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hilmi BAYRAKTAR, FEN Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Emin SÖNMEZ, Yüksekokul Personeli ve öğrenciler katıldı.
GAÜN Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Yavuz, Öğrencilere hayatta başarılı olmak için çalışmanın şart olduğunu söyledi. Ne yaparsak yapalım işimizi en güzel şekilde yapalım ve işimizin en iyisi olalım diyerek şunları söyledi; “Asli ve birinci göreviniz çalışmak, başarılı olmak ve iyi bir öğrenci olmaktır. Gençlikte çalışırsanız yaşlılıkta rahat edersiniz. Zorluklarla mücadelede başarıya giderken asla yılgınlığa düşmeyin. Hedefinizi iyi seçin. Başarınız ve ahlakınızla çevrenizde farkındalık yaratın” diye konuştu.
“Mazeret kişiliği gelişmemiş insanın marifetidir” diyen Prof. Dr. Yavuz, eğitilmiş bir toplumun sosyal hayatının da farklı olduğunu, eğitilmiş bir insanın ekonomisinin daha iyi olduğunu vurgulayarak, öğrencilere kararlılıkla, yaptıkları işin en iyisini yapmalarını, ideallerini büyük tutmalarını tavsiye etti.
Konferansın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Programın sonunda Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ tarafından Prof. Dr. Nuri Yavuz’a teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.
Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi BAYRAKTAR ve Doç. Dr. M. Emin SÖNMEZ’e Yüksekokul Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gökhan NUR ve Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN tarafından Teşekkür Belgesi ve Hediye takdim edildi.
Resimler