YÜKSEKOKULUMUZ 2. MEZUNLARINI VERDİ

05 Temmuz 2012 / 16:23:58
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Yüksekokulumuz 2011-2012 Akademik yılında mezun olan öğrencilerimiz Üniversitemiz Amfi Tiyatro’da düzenlenen törenle diplomalarını aldı

.

2009-2010 Akademik yılında açılan Yüksekokulumuz 2. mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşıyor.

Mezuniyet törenine; Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Koruk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Üniversitemiz Genel Sekreteri Ercan Eroğlu, Yüksekokul Müdürümüz Y.Doç.Dr. Metin YILDIRIM, diğer Yüksekokul Müdürleri çok sayıda öğretim elemanı mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının sonrasında Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğü Türk Halk Oyunları Topluluğuna üye öğrenciler tarafından Gaziantep yöresine ait halk oyunları gösterimi gerçekleştirildi.

İl dışında olması nedeniyle mezuniyet törenine katılamayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun yayınladığı mesajda 2011–2012 öğretim yılı mezuniyet törenine katılamayışının burukluğunu yaşadığını belirtti.

Yayınladığı mesajda öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Coşkun, “Sizleri gönülden tebrik ediyor, hepinizin gözlerinden en içten duygularımla öpüyorum. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Şimdi sizlere düşen; donandığınız bilgi, insana dair soru ve sorgulara cevap arayışlarınızla olgunlaşan erdemli, kültürlü iyi birer insan ve meslek sahibi olmaktır” şeklinde konuştu.

Anne ve babaların fedakarlık göstererek gençleri bu günlere getirdiğini söyleyen Prof. Dr. Coşkun, öğrencilerin iyi birer insan ve meslek sahibi olabilme noktasında, bütün gayretleri ve özverili çalışmaları için tüm akademisyenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Coşkun, “Parlayan Yıldız” Gaziantep Üniversitesinin her bir öğrencisi, gittiği yer her neresi olursa olsun, orayı parlatan bir yıldız olacaktır inancıyla, sizlere hayat yolunda aydınlık günler diler, değerli velilere de evlatlarımızın bütün mürüvvetlerine, bugünün heyecanıyla tanık olmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Koruk, “Sizler için zaman zaman zor olan ama bir o kadar zevkli, güzel hatıralarla dolu güzel dostluklar tesis ettiğiniz öğrencilik günlerinin sonuna gelmiş bulunuyorsunuz, ümit ederim arzu ettiğiniz gönlünüze göre güzel bir hayatı yaşarsınız ancak şunu unutmayın ki eğitim artık okullarla ve hayatın belirli bir dönemiyle sınırlı olmadığını unutmayınız. Eğitimin her insan için ömür boyu devam eden, kendini sürekli geliştirme süreci olduğunu bilin ve bunun gereği olan kendinizi bilgi ve beceri olarak geliştirecek faaliyetlerden uzak kalmayın. Göstermiş olduğunuz gayret ve bugün elde etmiş olduğunuz başarı için sizleri kutluyor, diplomalarınızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mezun öğrenciler adına konuşan Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Meslek Yüksekokulu birincisi Halil Sezen, “Bu güzide mezuniyet töreninde bulunmaktan arkadaşlarımın başarılarını birlikte kutlamaktan büyük onur duyuyorum. Ülkemizin, milletimizin geleceğinin aydınlık yüzleri, başarının sırrı azim ve gayrette yatmaktadır. Her zaman hedefinizi belirleyerek yol kat etmeyi öğrenmemiz azmimizi ve gayretimizi hedefimize göre arttıracak ve azim sonrası hedefimize mutlak suretle ulaşmamızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Törene katılan öğrenciler tarafından Gaziantep Üniversitesi Andının okunmasının sonrasında kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Koruk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Üniversitemiz Genel Sekreteri Ercan Eroğlu tarafından diploma ve hediye takdim edildi. Yüksekokulumuzdaki bölüm birincileri; Yüksekokul 1.si İnci Yıldırım (Muhasebe ve Vergi Bölümü), 2. si Hatice Uzdur (Yönetim ve Organizasyon Bölümü), 3.sü Selda Duyar (Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü) oldu.

Mezun olan öğrencilerimiz, keplerini fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı. Tören sonrasında Üniversitemiz Çobanevi Sosyal Tesislerinde Üniversitemizin kuruluşunun 25’inci yıldönümü nedeniyle kuruluş kokteyli düzenlendi.

Resimler