TDP DERSİ KAPSAMINDA OKULLARDA "TEMİZLİK VE HİJYEN" KONULU SEMİNER

07 Mayıs 2012 / 10:40:43
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Dersi kapsamında ilçe merkezindeki İlköğretim okullarında "Temizlik ve Hijyen" konulu seminerler vermeye devam ediyor.

İslahiye MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları birinci sınıf öğrencileri ile Öğretim Görevlisi Yıldırım Bayazıt koordinatörlüğünde, seminerlerin üçüncüsü Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda gerçekleşti.

Okulun toplantı salonunda ana sınıfı 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerinin katıldığı "Temizlik ve Hijyen" konulu seminer programında, öğrencilere, el, deri, ayak hijyeni, tırnak bakımı ve hijyeni, ağız ve saç hijyeni konuları çizgi film karakterleriyle anlatıldı.

MYO öğrencilerin verdiği seminerde, temizlik denilince sadece vücut temizliği veya konut temizliği anlaşılmaması gerektiği, yaşadığımız, çalıştığımız ve eğlendiğimiz her yerde sağlığımız açısında temizlik üzerinde ciddiyetle durulması gerektiği vurgulandı.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşam için hijyenin gerekli olduğuna dikkat çekti.

İslahiye Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Kılıç da seminerin sonunda uygulamanın son derece yararlı olduğunu ve katkı sağlayan Üniversite yetkililerine teşekkür etti.

Resimler