Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
NURDAĞI MESLEK YÜKSEKOKULU 
ANA SAYFA
Duyuru / Doküman
Genel Bilgiler

22 Nisan 2009 tarihinde kurulan Yüksekokulumuzda, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünde; Organik Tarım Programı ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, Park ve Bahçe Bitkileri Bölümünde ise Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı olmak üzere toplam 3 programda 105 öğrenciyle eğitim öğretimimiz devam etmektedir.  

Yöre halkının büyük çoğunluğu geçimini tarımla sağlamaktadır. Dünyada ve ülkemizde çok önemli bir sektör haline gelen Organik Tarım’ın yöremizde modern yöntemlerle uygulanabilirliğini sağlamak, son yıllarda giderek gereken önemi görmeye başlayan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler konusunda yöre halkının bilinçlenmesinde temel oluşturmak, günümüzde çok önemli bir iş sahası bulunan Peyzaj ve Süs Bitkileri yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu teknik ve kalifiye elemanlar yetiştirmek öncelikli görevimizdir.  

Nurdağı Meslek Yüksekokulu olarak doğa ile uyumlu üretim yapma, kendine yeterli tarım ilkeleri ışığı altında yöresel şartlar dikkate alınarak sürdürülebilir tarımın gelişimi için elimizden geleni yapacağız. Okulumuzda örgencilerimize vereceğimiz teorik bilgilerin yanı sıra 471 dekarlık tarım arazimizde pratik ve uygulamaya dayalı çalışmalar yaparak inşallah Nurdağı tarımına ve ekolojisine önemli katkılar sağlayacağız.

 

 

Yrd.Doç.Dr. Mehmet AYTEKİN

MüdürMisyonumuz

Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim-öğretim yapmak, topluma karşı hizmet yükümlülüğünü en iyi biçimde yerine getiren bir meslek yüksekokulu olmak ve ülkesini seven, çevreye duyarlı, mesleki ve toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Mesleki eğitim alanında ulusal ve uluslararası düzeyde talep edilen, alanında belirleyici özelliği olan, bölgemizin ekonomik ve toplumsal gelişimine katkı sağlayan örnek ve öncü bir eğitim kurumu haline gelmektir.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu