Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
NACİ TOPÇUOĞLU MESLEK YÜKSEKOKULU 
ANA SAYFA
Genel Bilgiler

Okulumuz hayırsever sanayicimiz merhum Naci Topçuoğlu tarafından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde yaptırılmış olup, 2007 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

 

   Okulumuz; Halıcılık ve Plastik Teknolojileri Programları olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Halıcılık ve Plastik Teknolojileri Programlarında eğitim ve öğretim devam etmektedir. Ayrıca gelecek dönemlerde açılma aşamasında olan; İşletme Programı, Muhasebe Programı, Dış Ticaret ve Gümrük,  Uluslararası Lojistik ve Pazarlama, Gıda Teknolojisi bölümlerinin çalışmalarına devam edilmektedir.

 

   Üniversite – Sanayi Ortak Eğitim Programı , sanayi gereksinimi olan , mesleki yeterliliğe sahip , insan gücünün yetiştirilmesi , teorik ve pratik eğitimin bir bütünlük içerisinde verilmesi , pratik eğitimlerini ilgili sanayi kuruluşlarında yaparak iş disiplini içinde yetişmelerini ve iş dünyasının talep ettiği becerilerin kazandırılmaları amacıyla bu okulun açılması uygun görülmüştür.

 

   Bu model de öğrencilere ön lisans eğitimlerini sürdürürlerken belirli süreyle kendi    alanlarında , uygun bir işletmede deneyim kazanmaları ve öğrendiklerini uygulama  olanağı bulmaları sağlanmaktadır.

 

  Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Türkiye de bir ilk olup diğer MYO larından farklı olarak toplam 6 dönemden oluşmaktadır.Bu dönemlerin 4 dönemi okulda 2 dönemi işletmelerde yapılacak olan stajla geçmektedir.

  

 

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu