Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
MATEMATİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 
ANA SAYFAMATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
Duyuru / Doküman
Atölye / Laboratuvar
Matematik Laboratuvarı
Genel Bilgiler

  Genel Bilgiler

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı Gaziantep Eğitim Fakültesi bünyesinde 2007 yılında kurulmuştur. Kurulmasının ardından programımız, 2007-2008 öğretim yılında 40 öğrenci ile öğretim hayatına hizmet vermeye başlamıştır. Her yıl ÖSYM tarafından yapılan sınavlarla öğrenci kabul eden programımızdaki öğrenci kontenjanımız, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında 75’e ve daha sonra 2010-2011 eğitim-öğretim yılında ise 80’e çıkmıştır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programının amacı, ortaokul kademesinde (5-8 sınıf) görev yapacak matematik öğretmenlerini yetiştirmektir. Matematik eğitimi alanında yaşanan son gelişmelere dayalı olarak hazırlanan derslerimiz, öğretmen adaylarını mesleklerinde başarıya götürecek Matematik ve Fen alanlarındaki dersler ile matematik bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi dersleri ile matematik öğretme bilgisi ile donatmanın yanı sıra, genel kültür dersleri ile entelektüel alanda gelişimlerini desteklemeyi de amaçlamaktadır.

Gaziantep Üniversitesi merkez yerleşkesinde Gaziantep Eğitim Fakültesinde bulunan İlköğretim Matematik Öğretmenliği, kampüs alanı içinde bulunan sosyal tesislere son derece yakın bir şekilde konumlanmıştır. Özellikle alan eğitimine dönük dersler, öğretim materyalleri ile oluşturulmuş matematik laboratuvarında yürütülmekte ve böylece öğretmen adayları öğrenme-öğretme becerilerini bir üst seviyeye taşıyabilme olanaklarına sahip olmaktadırlar. Programımızda aktif olarak ders veren araştırma ve öğretmen yetiştirme alanlarında deneyimli; 2 Profesör,  2 Doktor ÖğretimÜyesi ve 3 Araştırma Görevlisi ile uluslararası düzeyde yeterlikleri karşılayabilen öğretmen yetiştirme yönündeki hedefimize ulaşmaya gayret göstermekteyiz. ÖSYM tarafından yapılan sınavlardan MF-1 türünde puanı olan öğrenciler programımızı tercih edebilmektedirler.

 

Bologna Bilgi Sistemine buradan erişebilirsiniz.

 

Öğrenci Değişim Programları ve Koordinatörleri:

Erasmus ve TDP (Toplumsal Duyarlılık Projesi) Koordinatörü :      Arş. Gör. Bilge YILMAZ

Farabi ve Mevlana Koordinatörü                                               :     Yrd. Doç. Dr. Tuğba Han DİZMAN  

 

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu