Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
PSİKİYATRİ ANABİLİM DALI 
ANA SAYFATIP FAKÜLTESİ
Atölye / Laboratuvar
PSİKOLOJİK TESTLER
Genel Bilgiler

1993 yılında kurulan kliniğimizde, halen 23 yataklı servis,  genel psikiyatri polikliniğin yanı sıra 7 özelleşmiş birim polikliniği 2 kısmi özelleşmiş birim (Adli ve İdari Olgular, Uyku Bozuklukları) polikliniği, toplam 10 birimde hususileşmiş hizmet verilmektedir. Gaziantep ve yöresine (Kilis, Adıyaman ve diğer çevre iller) hizmet verilmektedir. Yılda yaklaşık 700 hasta yatırılarak ve 16000 hasta ayaktan tanı ve tedavi görmektedir.

Anabilim Dalımız öğretim üyesi;
1-Prof. Dr. Abdurrahman ALTINDAĞ
2-Dr. Öğr. Üye. Gülçin ELBOĞA

10 araştırma görevlisi, 1 psikolog ve 7 hemşire görev yapmaktadır.
Anabilim Dalımızda ayrıca uluslararası çok merkezli çalışmaların yanında birçok bilimsel çalışma yürütülmektedir. Kliniğimizde aşağıdaki özelleşmiş birimlerde ve konularda hastalarımıza hizmet verilmektedir:

Adli ve İdari Olgular: Bu tür olgular, bütün öğretim üyeleri/görevlilerin katıldığı çarşamba ve Cuma günleri saat 10.30-12.00 arası düzenlenen toplantıda değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır. Toplantı sorumlu öğretim üyesi tarafından yürütülmektedir.

Duygudurum Bozuklukları Birimi: Önceden polikliniğimizde değerlendirilmiş ve tanısı konmuş unipolar depresyon ve bipolar duygulanım bozukluk olgularına - danışmanlığında pazartesi 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Psikotik Bozukluklar Birimi: Önceden polikliniğimizde değerlendirilmiş ve tanısı konmuş şizofreni, şizoefektif bozukluk, hezeyanlı bozukluk ve benzeri psikotik bozukluk olgularına - danışmanlığında salı günü 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Kaygı Bozuklukları Birimi: Önceden polikliniğimizde değerlendirilmiş ve tanısı konmuş genelleşmiş kaygı bozukluğu, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, travma sonrası stres bozukluğu ve benzeri kaygı bozukluğu olgularına Prof. Dr. Abdurrahman ALTINDAĞ danışmanlığında Çarşamba günü 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları Birimi: Alkol, eroin, kokain, sentetik hap ve benzeri uyuşturucu maddelerle ilgili kullanım sorunları olanlara Prof. Dr. Abdurrahman ALTINDAĞ danışmanlığında cuma günü 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Cinsel İşlev Bozuklukları Birimi: Önceden polikliniğimizde değerlendirilmiş ve tanısı konmuş sertleşme bozukluğu, erken boşalma, vajinismus, orgazm bozukluğu, cinsel istek azlığı ve benzeri cinsel sorunları olanlara cuma günü 08.00-17.00 saatleri arasında Prof. Dr. Abdurrahman ALTINDAĞ danışmanlığında hizmet verilmektedir.

Yaşlılık Psikiyatri Birimi: 65 yaş üzeri hastalarımıza - danışmanlığında cuma günü 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi: Onkoloji ve Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanelerimizde diğer servislerde yatarak tedavi gören ve kliniğimize ruhsal sorunları için danışılan hastalara          Prof. Dr. Abdurrahman ALTINDAĞ danışmanlığında hizmet verilmektedir.

Uyku Bozuklukları Birimi: Başta tıkayıcı (obstrüktif) uyku apnesi sendromu olmak üzere uyku sorunları olan hastalarımız hastanemize ait uyku laboratuarında gözlenmekte, göğüs hastalıkları, kulak burun boğaz ve daha birçok uzmanlık alanından hekimlerle çoğul anabilim/bilim dalı (multi-disipliner) yaklaşımıyla değerlendirilerek tartışılmaktadır. Bu tür hastaların ruhsal açıdan değerlendirilmesi ve tedavisi - danışmanlığında yürütülmektedir.

Ruh Sağlığını Destekleme ve Koruma Birimi: -

AKADEMİK PERSONEL
Dr. Öğr. Üye. GÜLÇİN ELBOĞA (Anabilim Dalı Başkanı)
Prof. Dr. ABDURRAHMAN ALTINDAĞ
Dr. Öğr. Üye. ŞENGÜL ŞAHİN

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu