Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ PROGRAMI 
ANA SAYFA
Duyuru / Doküman
Genel Bilgiler

Elektronik Haberleşme Programı 2009 yılında açılmış ve eğitim-öğretime başlanmıştır. Programımız 45 öğrenci kontenjanına sahiptir.

Haberleşme ve iletişim alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, tüm sektörler içerisinde, haberleşme sektörünün ve özellikle bu sektörün en önemli yapı taşı ve altyapısı olarak nitelendirilebilecek olan elektronik haberleşme konusunun önemini her geçen gün artırmaktadır. Bunun sonucu olarak sektörle ilgili yatırımlar büyümekte ve bu alanda istihdam edilecek kalifiye işgücüne duyulan ihtiyaç da aynı oranda artmaktadır.

 Elektronik Haberleşme Programı'nın amacı ise günümüzde önem kazanan iletişim teknolojileri hakkında yeterli bilgi, beceri, proje ve tasarım gücüne sahip, gelişme ve yeniliklere açık, yaşam boyu öğrenme ilkesini özümsemiş teknikerler yetiştirmektir.

Elektronik Haberleşme Programından mezun olan öğrenciler Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği, Enerji Öğretmenliği, Fizik, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Kontrol Öğretmenliği, Meteoroloji Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Telekomünikasyon Öğretmenliği, Uçak Elektrik-Elektronik, Uzay Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği,Elektrik Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği,  Elektronik Mühendisliği lisans programlarına dikey geçiş imkânına sahiptirler.

 

Tarayıcınız Video Arayüzünü Desteklememektedir.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Adres Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil - Gaziantep, TÜRKİYE
Tel +90 (342) 360 1200   &  +90 (342) 317 1000
Faks +90 (342) 360 1013
E-posta bilgi@gantep.edu.tr
Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu