Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
ÖĞRENCİLERİMİZ KUŞLARA YUVA YAPTI
02 June 2017 13:15:56
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

GAÜN 2016-2017 Akademik yılı Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri kuşlara yuva yaptı.
Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Gökhan NUR Koordinatörlüğünde İslahiye Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik (II.öğretim) öğrencileriyle uygulanan ‘‘Gaziantep Üniversitesi İslahiye Prof.Dr.M. Yavuz COŞKUN Yerleşkesi ve İslahiye’deki Bazı Ağaçlarda Bir Kuş, Bir Ev, Bir Aile’’ projesi için İslahiye Belediyesi Ahşap İşleme Atölyesinde kuş yuvaları yapılarak yerleşke içindeki ağaçlara monte edildi.
Öğretim üyesi Gökhan Nur şunları söyledi: “Ülkemizin sahip olduğu coğrafi konumu ve ekolojik yapısı kuşlar için özelliklede göçmen karakterdeki kuşlar için konaklama ve geçiş güzergahı olması açısından oldukça önemlidir. Bu amaçla kuş popülasyonunun sabitliği ve gençler arasında kuşlara ilgi özelinde hayvan sevgisinin oluşturulması açısından kuşlara yuva oluşturacak teorik bilgi yanında pratik yönü olacak böyle bir proje uygulamasının oldukça yararlı olacağı ve bir farkındalık yaratacağı aşikardır.”
İslahiye Yavuz Coşkun Yerleşkesindeki ağaçlara asılan kuş yuvaları öğrenciler tarafından çok beğenildi. Öğrenciler insanlara verdiğimiz değeri hayvanlara da vermeliyiz diyerek onlara sahip çıktıklarını gösterdiler.
Yüksekokul Müdürü Yard.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ koünuyla ilgili şunları söyledi “Yüksekokulumuz öğretim üyesinin böyle güzel bir projeyi hayata geçirmesi kuşlar için çok iyi oldu. Kışın özellikle yerleşke içerisindeki kuşların bir yuvası oldu” dedi.


Images

Design ~GAUN WebTeam