Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
GÖRGÜ, NEZAKET VE PROTOKOL KURALLARI KONFERANSI
27 March 2017 17:29:23
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında Yüksekokulumuzda "Görgü ve Protokol Kuralları” konulu konferans düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Personel ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen TDP "Görgü ve Protokol Kuralları” Konferansına ilgi yoğun oldu.

TDP Proje Koordinatörü Uzm. Bilal ERDOĞAN tarafından verilen konferans İslahiye Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda gerçekleşti.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu TDP Proje Koordinatörü Uzm. Bilal ERDOĞAN “Görgü ve Protokol Kuralları" Projesi ile öğrencilerin konuyla ilgili bilgilendirilmesinin yanısıra Yüksekokul öğrencilerinin toplum karşısında kendilerini ifade etmeleri, toplumda, kamuda ve çalışacakları kuruluşlarda uyulması gereken görgü ve protokol kuralları anlatılarak onları hayata dair güzel davranışları benimsetip uymalarının amaçlandığını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Görgü ve Protokol kuralları her bireyin toplumda, resmi kurumlarda ve ailede bilmesi ve uyması gereken kabul görmüş kurallardır. Yüksekokul’dan mezun bir birey toplum içeresinde ve çalışacağı kurumda iş arkadaşlarına ve üst amirlerine karşı nasıl davranması gerektiğini bilmelidir. Buda iyi bir eğitim alması ile orantılıdır. Görgü ve Protokol kurallarını bilmek ve uygulamak insana güven verir, üstünlük, saygınlık ve erdemlik kazandırır. Sosyal ve kamusal alanda Görgü ve Protokol kurallarına uyan kişinin iş yaşamında da fark edileceğini, tercih edileceğini ve yükseltileceğini vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı. “Bir hata yaptığınızda Özür dilerim diyebilelim, bir iyilik karşısında Teşekkür ederim diyebilelim, Sabahları karşılaştığımız insanlara Günaydın diyebilelim, İyi günler, İyi akşamlar ve sıcacık bir Merhaba diyebilelim. Arkadaşlarımıza bugün nasılsın? diye soralım. Bir bayan el uzatmadan el uzatmayalım, Hanımlara karşı daima güzel konuşun ve centilmen olalım, bir araca binerken önce siz binin, merdiven çıkarken önde siz, inerken önde siz olun, telefonda konuşurken önce kendimizi tanıtalım, randevularımıza zamanında gidelim, Sosyal kabul görmüş ziyaretlerimizi ihmal etmeyelim.” Dedi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ’de konuyla ilgili şunları söyledi: Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında uygulamaya konulan Görgü ve Protokol Kuralları Projesi kapsamında bu konferansı gerçekleştirdik. Proje kapsamında Ortadereceli okul öğrencilerine ve kamu kuruluş personellerine seri konferanslar verileceğini, konferansı veren Uzm. Bilal ERDOĞAN’a teşekkür ettiğini belirterek anlatılan konuların öğrencilere hayatları boyunca uygulaması gereken kurallar olduğunu” söyledi.

Konferans sonunda Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ konferansı veren Uzm. Bilal ERDOĞAN’a teşekkür belgesi takdim etti.

Images

Design ~GAUN WebTeam