Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
FEN LİSESİ ÖĞREBCİLERİNE İNSAN HAKLARI ANLATILDI
30 December 2016 12:04:49
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu ile İslahiye Borsa İstanbul Fen Lisesi arasında yapılan eğitim ve işbirliği protokolü çerçevesinde konferans verildi.
İnsan Hakları haftası sebebiyle İslahiye Borsa İstanbul Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleşen konferansa Fen Lisesi Müdürü Ahmet KARABULUT, Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN ve okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.
İslahiye Meslek Yüksekokulu Tarih Okutmanı Adem ÇALIŞKAN konferansta yaptığı konuşmada şunları söyledi ‘’Dünya devletlerinin, insan hakları Evrensel bildirisine uygun olarak küresel anlamda temel insan haklarına uyulması ve bu doğrultuda hareket edilmesi gerektiğine değindi. Özellikle son zamanlarda Orta Doğuda yaşanan Temel insan haklarının hiçe sayıldığı ve bunun sonucu olarak gerekli yaptırımların uygulanması gerektiğinin altını çizmiştir.’’ Dedi.
Yüksekokul Müdürü Y.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ konuyla ilgili şunları söyledi. “Fen Lisesi ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için periyodik seminer ve konferanslar düzenleyeceğiz” dedi.
Images

Design ~GAUN WebTeam