Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
CUMHURİYET KONFERANSI
04 December 2015 16:05:42
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Yüksekokulumuz Cumhuriyetimizin ilanının 92. Yıldönümü sebebiyle etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Yüksekokul Tarih okutmanı Adem Çalışkan tarafından ‘Cumhuriyetin Temelleri’ konulu konferans verildi.
En büyük bayram olan Cumhuriyet Bayramı’nın en coşkulu bir şekilde kutlanmasına yönelik düzenlenen konferansa İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr.H.Ahmet DEVECİ, Yüksekokul Akademik, idari personelinin yanısıra Yüksekokul öğrencileri katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr.H.Ahmet DEVECİ yaptı. Deveci; ‘’92 yıl önce 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla, yeni kurulan Türk devletinin yönetim şekli belirlenmiş ve uzun süren bağımsızlık mücadelesi sonunda dünya sahnesine “Türkiye Cumhuriyeti” adı altında yeni bir devlet çıkmıştır. Cumhuriyet, halkın kendi kendisini yönetmesidir. “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” diyen Atatürk; “Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir” diyerek bu yönetim biçimini benimsediğini’’ belirterek sözlerine şöyle devam etti. ‘’Gençlerimizin bu anlayış içerisinde hareket ederek, 92. yılını kutladığımız bu günde kendilerine emanet edilen Cumhuriyete sahip çıkacağına inanıyor, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor ve Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum ve Konferansı veren Okutman Adem ÇALIŞKAN VE Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.
Konferansı veren Yüksekokul Tarih okutmanı Adem Çalışkan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. ‘’Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyeti bize miras bırakan M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını büyük bir saygıyla her zaman anmak bizim asli görevimizdir. Cumhuriyet; Türk Milletinin karakteristik özellikleri arasında var olan bir kavramdı. Ve bu kavram M.Kemal Atatürk Ve silah arkadaşları sayesinde Kurtuluş Savaşı sonrası kurulan yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Yönetim şekline dönüştü. Cumhuriyetimiz gençlerimiz sayesinde her zaman varlığını devam ettirecektir.’’ Dedi.
Konferastan sonra , Yüksekokul Müdürü Y.Doç.Dr.H.Ahmet DEVECİ, Yüksekokul Tarih Okumanı Adem ÇALIŞKAN’a Teşekkür belgesi taktim etti.
Konferansa öğrencilerin ilgisi büyüktü.

Images

Design ~GAUN WebTeam