Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR PROJESİ
09 June 2015 15:56:59
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu 2014-2015 Akademik yılında Toplumsal Duyarlılık Projelerinden olan O Köy Bizim Köyümüzdür Köy Destek Projesi kapsamında hedef kitle seçilen İslahiye İlçesine bağlı Hasanlök Köyü ziyaret edilerek etkinlikler düzenlendi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık, İşletme Yönetimi, Lojistik ve Organik Tarım Programı TDP öğrencileri ve TDP danışmanları ile birlikte Hedef kitle seçilen ve Amanosların eteğinde ilçeye 25 km. uzaklıktaki Hasanlök Köyü ziyaretinde TDP ekibini köy muhtarı Erol BÜLBÜL, Köy Azaları, Hasanlök Köyü Ortakokulu Müdürü Adnan DURMUŞ ve Hasanlök Köyü köylüleri karşıladı.

Hasanlök Köyü ziyaretinde Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ, Proje danışmanları Öğr. Gör. Zeliha YILDIRIM, Bilal ERDOĞAN, Bayram ÇAKMAK’ın yanısıra 90 Proje öğrencisi, İslahiye Milli Eğitim Müdür v. Mustafa ÖZDEMİR ile Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim YAĞCI hazır bulundu..

Laborant ve Veteriner Sağlık programı öğrencilerinin öncülüğünde ve İslahiye Meslek Yüksekokulu Personeli ve öğrencilerinin katkılarıyla alınan hediyeler ile Üniversite tanıtım materyalleri Hasanlök Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerine köy muhtarına hediye takdimi yapıldı.

Köy ziyaretinde düzenlenen etkinliklerde Proje danışmanları eşliğinde Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencisi Işıl Işık Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ve Korunma Yolları konusunda, Organik Tarım Programı öğrencileri Gurbet Sezgin, Rıhan Kızıl ve Abdullah Doğan Çevre Kirliliği konusunda, İşletme Yönetimi Öğrencisi Mehmet Kaya Sağlıklı Yaşamda Temizlik ve Hijyen konusunda, Lojistik Programı öğrencisi Cuma Kara Afet ve Deprem Bilinci konusunda köy halkına ve öğrencilere seminer verdiler. Gün boyu süren etkinlikler çerçevesinde İslahiye Meslek Yüksekokulu TDP Danışman hocaları ve öğrencileri Hasanlök Köyü halkı ve öğrencilerine bilinçlendirme çalışması yaptılar. Ayrıca Okul personeli ile Voleybol maçı, seminer sonrasında soru oyunu ve bilenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Hasanlök Köyü Ortakokulu Müdürlüğü ve Hasanlök Köyü Muhtarlığı ortaklığında projede görev alan 90 öğrenci ve personele köy usulü yemek ikram edildi. İMYO tarafından da Hasanlök Köyü Ortaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve halka çikolata, pasta ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ konuyla ilgili şunları söyledi. “O köy bizim köyümüzdür köy destek projesi” kapsamında ziyaret ederek gün boyu köyde birçok etkinlik düzenledik. Projemizin uygulanmasında hem yüksekokul öğrencilerimiz, hem Hasanlök köyü öğrencileri ve halkında büyük bir memnuniyet yaşandı. Proje danışmanları eşliğinde öğrencilerimiz 4 seminer verdi. Öğrencilerimiz ve Akademik personelin ve sponsorların katkılarıyla birçok hediyenin yanısıra okul kütüphanesine 500 adet kitap bağışında bulunduk. Emeği geçen proje danışmanlarına ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdür v. Mustafa ÖZDEMİR ise şunları söyledi: “Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından TDP kapsamında düzenlenen proje gerçekten takdire değer, Üniversite köy buluşması gerçekleşmiştir. Öğrencilerimizin memnuniyeti ortada, Yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hasanlök Ortakokulu Müdürü Adnan DURMUŞ konuyla ilgili şunları söyledi. “GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından yapılan proje mükemmel. Öğrencilerimiz arasında son derece memnuniyetle karşılandı. Proje danışmanlarına çok teşekkür ediyor ve her zaman kapımızın açık olduğunu belirtiyor ve projenin amacına uygun olduğunu ve amacına ulaştığına inanıyorum” dedi.

O Köy Bizim Köyümüzdür Köy Destek Projesi Danışmanı Bilal ERDOĞAN ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi. “Proje öğrencilerine, Yüksekokul Müdürüne ve TDP’yi ilk kez ülkemizde hayata geçiren Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. M.Yavuz COŞKUN’a çok teşekkür ediyorum. TDP parlayan yıldız Gaziantep Üniversitesinin uyguladığı çok güzel bir çalışma ve TDP’yi ilk defa hayata geçiren üniversite olmanın haklı gururunu yaşıyoruz, öğrencilerimiz TDP ile kendilerine olan özgüvenlerini ortaya çıkarıp mutlu oluyorlar” dedi.

Images

Design ~GAUN WebTeam