Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
KARİYER GÜNLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİK
09 June 2015 15:49:21
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bilgi ve deneyimlerinin artırılması amacıyla Gülsan Holding işbirliğiyle seminer düzenlendi.

İslahiye Meslek Yüksekokulunda düzenlenen Seminere İslahiye Yüksekokul Müdürü Yard. Doç.Dr. H.Ahmet Deveci, Gülsan Holding İnsan Kaynakları Eğitim Şefi Gökhan YEGÜL, Yüksekokulun akademik ve idari personelinin yanısıra Yüksekokul öğrencileri katıldı.

Gülsan Holding İnsan Kaynakları Eğitim Şefi Gökhan YEGÜL tarafından verilen seminerden sonra öğrencilerle mülakat yapılarak iş başvuruları kabul edildi.

Gülsan Holding İnsan Kaynakları Eğitim Şefi Gökhan YEGÜL konuyla ilgili Gülsan Holding insan kaynakları olarak kariyer planı dahilinde staj yapmak isteyen son sınıf öğrencileriyle buluştuklarını, holding İK birimi olarak neler yaptıklarını ve
neler yapacaklarını anlattı. Öğrencilere başvuru formu dağıtarak bire bir mülakat yaptıklarını anlatan Yegül amaçlarının holdingde staj yapan öğrenciler arasında geleceğin fabrika müdürünü, satış, satınalma, lojistik müdürlerini seçmek olduğunu belirtti. Yegül, Staja kabul edilen öğrencilerin staj boyunca takip edilip ve staj bitimine yakın ilgili fabrika/bölüm müdürüyle bağlantıya geçilerek, stajyer hakkındaki görüşlerinin alındığını, Eğer öğrenciden memnun kalınmışsa el sıkışıp staj bitiminden itibaren ücretli personel olarak iş hayatına başlattıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Kariyer planı yapan öğrencilerin okulda okuduğu derslerle yetinmeyip, kendisine katkı sağlayacak ek kurslar alması gerekir. Kariyer planlaması yapan öğrenci, arkadaşı oyun oynarken kendisi hayata ve başarıya dair yeni atılımlar, çalışmalar ve faaliyetler yapmalı; özellikle iyi bir dil, bilgisayar programları, kişisel gelişim becerileri ve özellikle meslek etiği ve erdem konularında donanımla olması kaçınılmazdır.”

İslahiye Yüksekokul Müdürü Yard. Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ konuyla ilgili: “Gülsan Holding işbirliğiyle düzenlenen seminer çok yararlı oldu. Öğrencilerimiz kariyer planına katkı sağladı. Gülsan Holding yetkililerine teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Seminer öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Öğrenciler seminerden dolayı Gülsan Holding ve Yüksekokul yönetimine memnuniyetlerini belirterek teşekkür ettiler.Images

Design ~GAUN WebTeam