Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
KEÇİ ÇİFLİĞİNE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİK
03 June 2015 12:10:55
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Nurdağı İlçesi Sakçagözü Beldesinde bulunan Pan Hayvancılık Damızlık Keçi Çiftliğine Teknik Gezi düzenledi.

Keçi çiftliğine düzenlenen teknik gezide İslahiye Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü Başkanı ve İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ’nin yanısıra bölüm öğrencileri hazır bulundu.

Teknik gezide Pan Hayvancılık Damızlık Küçükbaş Hayvan İşletmesi sahibi Haydar DEMİREZER teknik geziye katılan öğrencilere işletmesi hakkında ayrıntılı bilgiler vererek tesisi tek tek tanıttı.

Tesis Sahibi Haydar DEMİREZER yapılan teknik gezinin öğrenciler açısından çok yararlı olduğunu ve öğrencilerin öğrendikleri bilgileri sahaya inerek uyguladıkları halinde mesleği öğreneceklerini belirterek konuyla ilgili şunları söyledi.”İşletmemiz keçi ve koyun hayvancılığı yaparak bölgede bu işi en yapma gayreti içerisindeyiz. Halep Damescus ırkı keçi ıslahı yaparak ıslak edilmiş damızlık keçileri iç ve dış piyasaya pazarlamaktayız. İlk defa yurt dışına damızlık hayvan ihracatını işletmemiz yapmıştır. Koyunculuk çalışmalarında ise ülkemizdeki yerli koyun ırklarımız Romanov melezlemesini yapmaktayız. Üretme teknolojilerini kullanarak embriyo transferi ve Laparoskopik tohumlamayı sahada ilk defa biz uygulamaya başladık. Bunları teknik geziye katılan öğrencilerimize anlattım, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Yönetimine çok teşekkür ediyorum, gerçekten sınıflarda öğrenilen bilgiler sahada uygulanması için öğrencilerin böyle teknik gezilerle desteklenmesi çok yararlıdır” dedi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü Başkanı ve Yüksekokul Müdürü Y. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ keçi çiftliğine düzenlenen teknik gezi ziyaretiyle ilgili şunları söyledi; “İşletme sahibi Haydar beye gösterdiği ilgiden dolayı Yüksekokulumuz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum, Öğrencilerimiz Bölümlerinde öğrendikleri bilgileri teknik gezi ile daha da pekiştirdiler. Bölgemizde bulunan Pan Hayvancılık Damızlık Küçükbaş Hayvancılık işletmesine yaptığımız teknik gezi öğrencilerimiz için çok yararlı oldu.” Dedi.

Teknik geziye katılan Veterinerlik Bölümü öğrencileri gezi sonunda İşletme sahibi ve hocaları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Teknik geziye katılan öğrencilere İşletme sahibi tarafından yemek ikram edildi.

Images

Design ~GAUN WebTeam