Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
TDP UYGULAMALARI KAPSAMINDA SEMİNERLER VERİLDİ
02 June 2014 11:25:22
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında İlçe merkezindeki okullarda "Sağlıklı Yaşamda Temizlik ve Hijyen", “Eğitimde Bizde Varız” ile “Trafik ve Eğitim” konulu Seminer verildi.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları I. Sınıf ve İşletme Yönetimi 1. Sınıf öğrencileri katılımıyla gerçekleşen TDP Projeleri kapsamında Seminerler verildi.

TDP Kapsamında uygulanan seminerler okulların Konferans Salonu'nda; Seminerler TDP Proje Koordinatörleri eşliğinde İMYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları l. Sınıf ve İşletme Yönetimi 1. Sınıf öğrencileri tarafından verildi.

İMYO Öğretim görevlisi Halim GÖK ile Bilal ERDOĞAN koordinatörlüğünde Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında verilen seminerler İslahiye Şehit İsmail Kayar ilk ve Orta öğretim Okulu ile İslahiye Anadolu Lisesi ile İslahiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleşti.

Uygulanmaya konulan Toplumsal Duyarlılık Projeleri uygulamaya konulan okul öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri tarafından memnuniyetle karşılanarak devamlı olması dileğinde bulundular. İslahiye Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Gökçe YILDIRIM okullarında yapılan “Sağlıklı Yaşamda Temizlik ve Hijyen” projesinin bir gün değil sürekli olarak öğrencilerin yanısıra diğer insanlarında katılması gereken bir seminer olduğunu söyleyerek Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu yetkililerine teşekkür etti.

“Sağlıklı Yaşamda Temizlik ve Hijyen", “Eğitimde Bizde Varız” ile “Trafik ve Eğitim” konulu seminerle öğrencilerin bilgilendirilmesi, konunun gündemde tutulmasının yanısıra Yüksekokul öğrencilerinin toplum karşısında kendilerini ifade etmeleri amaçlanıyor.

Proje Koordinatörü, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu TDP Proje Koordinatörü Bilal ERDOĞAN "Toplumsal Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında Ortaöğretim okullarındaki öğrencilere Sağlıklı yaşamada temizlik ve hijyen konusunu onların anlayabileceği dilde anlatmaya çalıştık. Sağlıklı yaşam için hijyenin gerektiğinin altını çizdik" şeklinde konuştu. Yine Bu kapsamda "Sağlıklı Yaşamda Temizlik ve Hijyen" konulu seminer programında öğrencilere; el hijyeni, tırnak bakımı ve hijyeni, ağız hijyeni ve saç hijyeni konularında çizgi film karakterleriyle konu anlatımı yapılarak öğrencilerin dikkati çekilmeye çalışıldığını” söyledi.

Proje Koordinatörü, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Halim GÖK ise "Toplumsal Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilere Eğitimde bizde varız ve Trafik ve Eğitim konulu seminerlerle sosyal hayata atılacak öğrencilere Trafik bilincinin yerleştirilmesi amaçlanmıştır. Yüksekokulumuz öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz seminerlerde öğrencilerimiz ilk ve ortaöğretim öğrencilerine bilgi paylaşımı yaparak kaynaşma sağlanmış ve seminerlerin amacına ulaştığını düşünüyorum” dedi.

Images

Design ~GAUN WebTeam