Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ ZİYARET ETTİK
21 May 2014 11:35:09
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi(GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Tilmenhöyük Arkeolojik Parkı, Yesemek Açık Hava Müzesi ve Tahtaköprü Barajı’nı kapsayan arkeoloji gezisi düzenlendi.

Ülkemizin ve Ortadogunun en büyük Açık Hava Müzesi olarak bilinen tarihi Yesemek Açık Hava Müzesi ve Tahtaköprü Barajını ziyaret eden öğrenciler buralara hayran kaldılar.

Gerçekleştirilen gezide Yüksekokulumuz öğrencileri, müze rehberleri eşliğinde İslahiye’nin tarihine ilişkin bilgi sahibi olurken, eğlenme ve dinlenme fırsatı buldular. Yüksekokulumuz Öğretim Görevlileri İbrahim Halil KORKMAZ, Vedat GÖRMEZ, Halim GÖK, Zeliha YILDIRIM, M..Murat KANKAYA ile Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN’ın da katıldıkları gezi programı çerçevesinde öğrenciler tarafından bir de piknik organize edildi. Gezi sonunda öğrenciler, düzenlenen etkinlikten memnun olduklarını belirterek hocalarına teşekkür ettiler.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdür v. Y. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ yapılan gezi ile ilgili şunları söyledi. “Öğrencilerimizin yaklaşan finaller öncesi motive olmaları ve meşhur tarihi ve turistik yerlerimizi gezip görme amacıyla geziyi düzenledik, Öğrencilerimiz ve personelimiz açısından yapılan gezi çok yararlı olmuştur” dedi.

Images

Design ~GAÜN WebTeam