Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
REKTÖR YARDIMCIMIZ PROF. DR. ALİ GÜR "SAGLIKLI YAŞAM" KONULU KONFERANS VERDİ.
13 March 2014 16:09:07
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu Toplumsal Duyarlılık Projelerinden olan Sağlıklı Yaşam Projesi etkinlikleri kapsamında GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali GÜR tarafından, “Sağlıklı Yaşam İlkeleri” konulu konferans verildi.

(GAÜN) İslahiye MYO Toplumsal Duyarlılık Projeleri etkinlikleri kapsamında; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali GÜR tarafından, ‘Sağlıklı Yaşam İlkeleri’ konulu konferans verildi.
GAÜN İslahiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa İslahiye İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakan ALTUNTAŞ, İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ, Nurdağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr. Mehmet AYTEKİN, İslahiye Protokolü, Akademik ve İdari Personeller, Vatandaşlar, İslahiye MYO ile İslahiye İİBF öğrencileri katıldı.

2012-2014 Akademik yılı Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında İslahiye MYO İşletme Yönetimi programı için hazırlanan Sağlıklı Yaşam Projesi etkinliklerinin ilki olarak düzenlenen konferans dinleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda güzel projelerimizle topluma katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda sağlıklı yaşam hepimizin hakkı olduğunu bilmenizi istiyorum, bu vesileyle yoğun işlerinin arasında zaman ayırarak bizlere sağlıklı yaşam konusunda yön verecek rektör yardımcımız Prof. Dr. sayın Ali GÜR hocamıza, her zaman desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. M.Yavuz COŞKUN’a İslahiye Kaymakamı sayın Ünal ÇAKICI’ya ve programın hazırlanmasında büyük emeği geçen proje danışmanı Bilal ERDOĞAN ve öğrencilerimize gönülden teşekkür ediyor, katılımlarınızdan dolayı tüm konuklarımıza da şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Sağlık Yaşamanın önemine dikkat çeken Prof. Dr. GÜR, sağlığın bittikten sonra fayda vermediğini belirterek, sağlığınız bitmeden ve zaman kaybolmadan kıymetini bilmemiz gerektiğini söyledi


Sağlık yaşam için dikkat edilmesi gereken kurallara dikkat çeken Prof. Dr. GÜR, “Bunun için yeterli ve dengeli beslenmeli, düzenli fiziksel aktivitelerde bulunulmalı, alkol, tütün ve ürünlerinden uzak durulmalı, hijyen kurallarına uyulmalı, stresten uzak olmalı, stresle baş edilebilmelidir” şeklinde konuştu.

“Sağlıklı ve dengeli beslenme birlikte sağlanmalıdır” diyen Prof. Dr. GÜR, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Yeterli ve Dengeli beslenilmeli, her gıdadan belirli porsiyonlarda tüketilmelidir. Besinler kararında tüketilmeli, hep aynı gıdalar tüketilmemeli ve diyette her gıda gurubundan gıdalara yer verilmelidir, vücudumuzun ihtiyacı olan 2. veya 2.5 Lt. Su mutlaka içilmeli ve özellikle Stresten uzak durulmalıdır, son olarak öğrencilerimiz mutlaka sabah kahvaltısı yapmalıdır, sabah kahvaltısı yapmadan okuluna giden öğrencide konsantrasyon eksikliği olur” dedi.

Konferansın sonunda Konferansı veren Prof. Dr. Ali GÜR’e Yüksekokul Müdürü Y. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ ile İslahiye İİBF Dekan Prof. Dr. Hakan ALTUNTAŞ tarafından hediye ve Teşekkür Belgesi takdim edilirsen Proje Danışmanı Bilal ERDOĞAN ve Proje öğrencilerince Çiçek Buketi takdim edildi.

Konferansa katılan Şakir GÜLTEKİN(65) isimli esnaf konferansla ilgili şunları söyledi “Konferansı konusu iyi seçilmiş, emeği geçenlere teşekkür ediyorum, Çok istifade ettim. Böyle güzel konferansların sık sık yapılması ilçe halkı ve öğrenciler için çok yararlı oluyor” dedi.

Images

Design ~GAUN WebTeam