Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
ÜNİVERSİTEMİZİN 19. BİLİM, KÜLTÜR, SANAT GÜNLERİNE KATILDIK..
13 May 2013 14:27:15
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) “19. Bilim, Kültür, Sanat Günleri” kapsamında düzenlenen Konferans, konser ve diğer etkinliklere Yüksekokulumuzdan 100 öğrenci ile katıldık.

Etkinliklerde Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Öğ.Gör. İ.Halil KORKMAZ koordinatör olarak görev aldı.

AKM Merkezinde OPET Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret ÖZTÜRK ile Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nurten ÖZTÜRK tarafından Opet’in başarı öyküsünü anlatan konferansları ilgi ile dinlendi.

“19. Bilim, Kültür, Sanat Günleri Etkinlikleri” açılış töreninde konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, kaliteli bir eğitim vermeye çalıştıklarını ve artık Güneydoğu Anadolu Bölgesinin değil, ülkenin parlayan yıldızı olduğumuzu söyledi.

“Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi” sloganı her platformda kullandığını söyleyen Prof. Dr. Coşkun, dünya üniversitesi olma yolunda, Ortadoğu’da, yabancı ve yerli öğrencileriyle, Türkiye’nin her yerinden aramıza katılan öğrencileriyle ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olarak gurur duyuyoruz. Öğrenicilerimize bir yandan kaliteli eğitim verirken ve bunun çabasını gösterirken, sürekli iyi bir akademik kadroyla, yeni müfredatlarla yeni şeyler öğretme, onları kendi alanlarında iyi eğitme çabasını gösterirken, öbür taraftan hayata hazırlanma konusunda girişimci ruhu olan, iletişim becerisi olan, sosyal duyarlılığı olan ve insana dair, sanat, estetik gibi tüm alanlarda mutlaka kendine ait iklimi görebilen ve bundan bir şekilde istifade edebilen gençler olarak yetişmenizi arzu ediyoruz” diye konuştu.

“Bahar şenliklerinin yalnızca akşamları birer konserin verildiği, eğlence formatından çıkartıp bilim, kültür, sanat şenlikleri olarak tesis etmeye ve bu şekilde karşınızda olmaya çalıştık” diyen Prof. Dr. Coşkun, “Gündüz yoğun konferanslarla, sosyal konularda çok çeşitli etkinliklerle, şairler, yazarlar ve iş adamlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen programların yanı sıra film gösterimleri, spor etkinliklerini gerçekleştiriyoruz” diyerek, tüm bu yapılanların öğrencilerimizle birlikte güzel olduğunu söyledi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda (TRT) yayınlanan “Yıldızım Sensin” adlı programa katılarak başarılı performansıyla gönüllere taht kuran Sanatçı Emrah Yazar, “Adımı Kalbine Yaz, Arada Sırada, Gel Aşkım, Türkan, Hakim Bey” gibi birbirinden güzel şarkılarla öğrencilerimize unutulmaz bir gece yaşattı.

Rektör Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun ve sanatseverlerin sık sık şarkılara eşlik ettiği gecede Rektör Prof. Dr. Coşkun öğrencilerle birlikte “Yıldızların Altında” şarkısını söyleyerek zaman zaman öğrencilerin oyunlarına eşlik etti.

Akabinde diğer etkinliklere toplu halde katılan Yüksekokulumuz öğrencileri Feridun DÜZAĞAÇ konseri ile coştu.

Etkinliklerde Öğrencilerimiz Rektörümüz Sayın Prof. Dr. M. Yavuz ÇOŞKUN ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirip sohbet etme imkanı buldular.

Yüksekokul öğrencilerimiz etkinliğe katılmanın mutluluğuyla aynı gün gece yarısı hocaları eşliğinde İlçeye döndüler
Images

Design ~GAUN WebTeam