Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
İSLAHİYE’DE TARIM VE HAYVANCILIK KONFERANSI
30 April 2012 11:28:51
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye Kaymakamlığı – Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle, İslahiye Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Vedat GÖRMEZ ile Öğr. Gör. Ali KÖLEMEN tarafından yürütülen “İslahiye Çiftçilerinin Bilinçlendirilmesi” ve “İslahiye’de Alternatif Tarım Ürünleri” konulu Toplumsal Duyarlılık Projelerine destek amacıyla 26.04.2012 tarihinde düzenlenen konferansa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü İbrahim YILMAZ konuşmacı olarak katıldı.

Öğrencilerin, bölge çiftçilerinin ve bölge idari personelinin yoğun ilgi gösterdiği “İslahiye’de Tarım ve Hayvancılık” konulu konferansta il müdürü Sayın İbrahim YILMAZ “Bölgede sulama sıkıntısı yaşanan alanlara Kılavuzlu Barajı ile 3 – 4 yıl içerisinde suyun ulaştırılacağını, desteklemeler konusunda 2008 – 2011 yılları arasında Gaziantep ilinde toplam 3818 makine alımının desteklendiğini, yine 2011 yılında Kırsal Kalkınma Projeleri ile 69 tesisin üretime açıldığını söyledi. Özellikle hayvancılık sektöründe sürdürülebilir projelere imza atmanın gerekliliğini vurguladı. Ayrıca yeni kurulan ve yaklaşık olarak bir ay içinde devreye girecek olan Coğrafi Bilgi Sistemleri ile, uydu görüntülerinden yararlanarak Gaziantep ilinde en az 360 köyde parsel parsel ekilen ürünlerin tespit edilebileceğini” söyledi.

Konferans sonunda İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin YILDIRIM ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İslahiye İlçe Müdürü Mehmet YANAR katılımlarından dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü İbrahim YILMAZ’a teşekkürlerini sunarak hediyelerini takdim ettiler.

Images

Design ~GAUN WebTeam