Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ UYGULAMALARI BAŞLADI
16 April 2012 16:56:47
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Yüksekokulumuz 1. sınıf öğrencilerini kapsayan Toplumsal Duyarlılık Projeleri Dersi kapsamında İlçe merkezindeki ilköğretim okullarında "Temizlik ve Hijyen" konulu Seminerler uygulanmaya başlandı.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları I. Sınıf öğrencileri ile öğretim görevlisi Yıldırım Bayazıt koordinatörlüğünde Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında verilen seminerlerin ilki İslahiye Özel Gülpembe İlköğretim Okulu'nda gerçekleşti. "Temizlik ve Hijyen" konulu seminerle öğrencileri bilgilendirilmesi ve konunun canlı tutulması sağlanıyor.

Özel Gülpembe İlköğretim Okulu Toplantı Salonu'nda; anasınıfı, 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerinin katıldığı "Temizlik ve Hijyen" konulu seminer programında öğrencilere; el hijyeni, deri hijyeni, ayak hijyeni,

tırnak bakımı ve hijyeni, ağız hijyeni ve saç hijyeni konularında çizgi film karakterleriyle konu anlatımı yapılarak öğrencilerin dikkati çekilmeye çalışıldı.

Öğrencilerin verdiği seminerde; Minik öğrencilere, temizlik denilince sadece vücut temizliği veya konut temizliği anlaşılmaması gerektiği, yaşadığımız ve çalıştığımız, eğlendiğimiz her yerde sağlığımız açısından temizlik üzerinde ciddiyetle durulmasının gerektiği üzerinde duruldu.

Proje Koordinatörü, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yıldırım Bayazıt "Toplumsal Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında İlköğretim okullarındaki öğrencilere temizlik ve hijyen konusunu onların anlayabileceği dilde ve çizgi film karakterleriyle anlatmaya çalıştık. Sağlıklı yaşam için hijyenin gerektiğinin altını çizdik" şeklinde konuştu.

Seminer sonunda İslahiye Özel Gülpembe İlköğretim Okulu Müdürü Evliya DEMİRASLAN Projenin uygulanmasına katkı sağlayan Üniversite yetkililerine ve öğrencilere teşekkür etti. Uygulamanın son derece yararlı olduğunu vurguladı.

Images

Design ~GAUN WebTeam