Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
YÜKSEKOKULUMUZDA İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DÜZENLENDİ
12 March 2012 16:28:14
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye Meslek Yüksekokulunda İstiklal Marşının Kabulünün 9l.yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı düzenlendi.

İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 91. yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY Anma Günü vesilesiyle İslahiye Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen etkinlikte, Mehmet Akif’in hayatının yanı sıra milli mücadele yıllarının anlatılması ile duygulu anlar yaşandı.

İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan program, . Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Mehmet Akif’in hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile devam eden anma töreninde Yüksekokul Muhasebe ve Vergi Bölümü Öğrencileri Gülşah YILDIRIM ile Zeliha YILDIRIM günün anlam ve önemini anlatan yazılarını okudular.

Törende konuşan İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y.Doç.Dr. Metin YILDIRIM “Mehmet Akif Ersoy’un duygu ve düşünceleri ile çok engin bir şair olduğunu dile getirdi. İstiklal Marşı’nın kelime kelime analiz edildiğinde çok farklı anlamların ortaya çıktığını kaydeden YILDIRIM , Bu yönleri ile İstiklal Marşına dün sahip çıkıldığı gibi bugünde daha çok sahip çıkılarak bu emanetin yere düşürülmemesi gerektiğini ." söyleyerek Programı hazırlayan Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

Images

Design ~GAUN WebTeam