Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
ÖĞRENCİLERİMİZE “DEPREM VE KORUNMA YOLLARI” ANLATILDI.
02 March 2012 16:03:03
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “DEPREM VE KORUNMA YOLLARI” ANLATILDI.

1.Derece Deprem Bölgesi olan İslahiye’de Üniversite Öğrencilerine “Deprem ve Korunma Yolları” adlı konferans verildi.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Sosyal ve Kültürel faaliyetleri kapsamında 01-07 Mart Deprem Haftası sebebiyle “Deprem ve Depremden Korunma Yolları” adlı konferans gerçekleştirildi.

Konferanstan önce Yüksekokul Muhasebe ve Vergi Bölümü Öğrencisi Gülşah YILDIRIM Sesimi Duyan Var mı adlı şiiri okudu.

Konferans İslahiye Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN tarafından verildi.

Konferansa, Yüksekokul ve Fakülte Öğretim Görevlileri ile Öğrencilerinin yanı sıra Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Üniversite Öğrencilerine depremle ilgili sunum yapan Erdoğan deprem öncesinde alınacak tedbirleri anlattı,

Konferansta konuşan Bilal ERDOĞAN, “Deprem kuşağında olan ülkemizde depremden kaçış mümkün değildir, Depremler öldürmez, Depremi önleyemeyeceğimize göre, sağlam yere sağlam binalar yapıldığı takdirde korkulacak bir şey yoktur” dedi.

Depremle ilgili katılanlara ayrıntılı bilgi veren Erdoğan sözlerine şöyle devam etti. “deprem olmadan önce yanımızda iletişim bilgilerini içeren kimliğimizin olması, deprem çantası, evimizde bulunan dolap, kitaplık gibi eşyalarımızın duvara sabitlenmesi gerekir. Deprem anında evde isek dolap, koltuk, çamaşır makinesi gibi ağır eşyaların yanına cenin vaziyette durmalıyız. Tiyatro, sinema vb gibi yerlerde koltukların yan kısmına, yolda araçta isek arabayı durdurarak arabanın yanına cenin vaziyete geçmeli, okulda sınıftaysak sıraların altına değil yanına yine cenin vaziyette durmalıyız. Anons ve duyurular yapılana kadar yerimizden ayrılmamalıyız. Sakin olmalıyız ve paniklememeliyiz. Görevlilerin uyarılarına uymalıyız.” diye konuştu.


Konferans sonunda Yüksekokul Müdürü Y.Doç.Dr. Metin YILDIRIM Konferansı veren Bilal ERDOĞAN’a teşekkür ederek Teşekkür Belgesi ve Hediye verdi.

Images

Design ~GAUN WebTeam