Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
 
HOMEPAGE
"SOSYAL POLİTİKA" KONULU KONFERANS DÜZENLEDİK
30 December 2011 16:04:31
VOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye Meslek Yüksekokulunun 2011-2011 Akademik yılı Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında Gaziantep Üniversitesi İslahiye Kültür Merkezi'nde "Sosyal Politika" konulu konferans düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ökkeş Demir'in konuşmacı olarak katıldığı konferans'a; GAÜN Genel Sekreteri Ercan Eroğlu, İslahiye MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Enver Soylu, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Erdoğan ile çok sayıda öğretim görevlisi, İdari personel, vatandaşlar, Fakülte ve Yüksekokul öğrencileri katıldı.

"Sosyal politika yoksa sosyal barışta yoktur" diyen Genel Sekreter Yardımcısı Ökkeş Demir, toplumsal düzeni sağlamaya yönelik önlem ve uygulamaları sosyal politika olarak tanımladı. Demir, "Sosyal politika her ne kadar da 17'nci yüzyıl sonlarına doğru endüstri ve sanayi devrimiyle birlikte bir gereksinim olarak bilimsel bir anlam kazandıysa da dünyanın ilk medeniyetlerini incelediğimizde sosyal adalet kavramının günümüz koşullarından daha net ve şeffaf uygulandığını görmekteyiz. Sosyal adalet ve barışın dünyaya hakim olabilmesi için kişilere ve toplumlara yüklenen misyonların yerine getirilmesi şarttır. Sosyal politika; ekonomi, eğitim ve siyasi alanda her zaman etkin konumda olmalıdır" diye konuştu.

Konferans bitiminde Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ökkeş Demir'e Genel Sekreter Ercan Eroğlu ve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Images

Design ~GAUN WebTeam