Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
BIOMEDICAL INSTRUMENT TECHNOLOGY PROGRAM 
HOMEPAGEDEPARTMENT OF ELECTRONICS AND AUTOMATION
Announcements / Documents
ÖLÇME TEKNİĞİ DERSİ 22 February 2007
SİSTEM ANALİZİ 09 November 2006
Atelier - Laboratory
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi LaboratuarıLABORATUVAR CALISMALARILABORATUVAR CALISMALARI1BİYOMEDİKAL ÖĞRENCİLERİ LABORATUVAR ÇALIŞMASINDABiyomedikal Öğrencileri Laboratuvar Calismalari
General Information

Biyomedikal cihaz teknolojisi Programı 2001 yılında açılmış ve eğitim-öğretime başlanmıştır.  Şu an programın kontenjanı birinci öğretimde 55 ikinci öğretimde 50  öğrencidir.  

Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Biyomedikal cihaz teknolojisi programını bitirenlere "Biyomedikal Cihaz Teknikeri" ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.

 Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilirler.

Design ~GAÜN WebTeam