Gaziantep University

GAZİANTEP UNIVERSITY

Türkçe
BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ 
HOMEPAGEVOCATIONAL SCHOOL OF HIGHER EDUCATION IN ISLAHİYE
General Information

Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksek Okulu’na bağlı olarak 2009 yılında Organik Tarım Programı olarak eğitim-öğretime açılmıştır. Hemen ardından 2010 yılında Bağcılık Programının da dahil olmasıyla birlikte bölümümüzdeki toplam program sayısı ikiye çıkmıştır. Her iki programımız 30’ar öğrenci kontenjanına sahip olmakla birlikte aktif eğitim-öğretimlerine devam etmektedirler. Bölümümüzden mezun öğrencilerimiz Ziraat Teknikeri ünvanını almaktadırlar.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin, Bitkisel ve Hayvansal Üretim alanında teorik bilgiler ile donatılması ve almış oldukları bu ileri seviyedeki bilgileri teknik olarak, başarıyla uygulayabilmeleridir. Öte yandan diğer bir önceliğimiz de, soran, araştıran, bilinçli ve kendine öz güveni olan; Atatürk’ün belirlemiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedefleyen; Atatürkçü, laik ve çağdaş gençler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Tarım sektörü ile ilgili kurum ve kuruluşlarda Ziraat Teknikeri ünvanı ile görev alabilecek; verilen disiplinli ve üst düzey eğitim-öğretim ile üstleneceği görevi başarıyla yürütebilecek kaliteli ve nitelikli ara kadro elemanları yetiştirebilen bir öğretim kurumu olmaktır. 

Design ~GAÜN WebTeam